• anadolu gençlik derneği

  89.
  osmanlı ocakları'nın bir alt dalı, üniversiteye müslüman olan hristiyanın bayramını kutlamaz sevindiği şeye sevinmez diye afiş asmışlar, siz müslümansanız ben islamı hiç dünyaya gelmemiş saymaya razıyım. hem isanın peygamber olduğuna inanacaksın, hemde isa için hazırlanan bir güne kafir eylemi sevinmeyin amınakoduklarım diyeceksin? islamın güzelliği, yaratılanı sevin yaradandan ötürü değil miydi?

  insanı dinden soğutan ak parti fanatikleri sayesinde artık islam anlayışı değişti, kuranın da değişmesi yakındır.
  #30736430 :)
 • müslüman olmak ile araplaşmayı karıştırmak

  1.
  bir çok insanın başına gelen durum, müslümansan müslümanlığını bileceksin, araplaşmayacaksın, ne yani aynı anlama gelen şeyleri kendi dilinde okuyunca kavrayınca günah mı işlemiş olacaksın, yapmayın budur esas kör cahillik.

  hitchcock'un dikizci sisteminin merkezine allahı yerleştirip, ben dini vecibelerimi yerine getireyim allah devamlı bizi dikizliyor zaten demek cidden çok komik. Sternberg gibi düşünsem hani tapılacak nesne fetiş olarak ele alsak, bu seferde putlaştırmış oluyoruz. yani islam nerden tutsan elinde kalan bir olgu, sorguya kapalı ve doğrudan kabul ediyorsan et etmiyorsan hadi uza mantığıyla yaşıyor.
  #30736378 :)
 • aygıt kuramı

  1.
  bir psikanalitik yaklaşımdır. özne bireyin yerini alır dilsel ideolojik psikanaliz belirlenimlerin kesiştiği dinamik bir alandır.

  dil; aygıt tarafından üretilen ve harekete geçirilen yapay bir inşadır. sinemaya yönelik olan arzumuz bilinçdışı bir esas olarak kabul edilir.
  #30735631 :)
 • kahve

  480.
  bir içecek.

  çaykolik bir millet olarak ne kadar çabuk kahveyi benimsedik. binlerce kilometre öteden gelen lezzeti nasıl da bir anda sahiplendik, birde efsanevi bir hikaye var ki herkes aşina bu iki kelimeye;

  türk kahvesi coğrafyası ve iklimi kahve yetiştirmeye müsait olmayan ülkemizde milli bir kahvemiz var ve ironiye gel. kolombiya ve yemen kahve çekirdeklerinin en kalitesizinin en ince çekilmesi ve kendine has pişirme yöntemiyle(ben buna haşlama diyorum) servisine deniyor. Amerikan, italyan frenchiise kahve zincirlerinden bahsetmiyorum bile onlar kitch modern popüler kültürün ortaya çıkarttığı çeşitler, neyse bu fincan kahve burada son bulmalı. filtre kahve ve espresso candır diyelim kısaca.
  #30735589 :)
 • dota

  281.
  şu an ne kadar mal varsa weplaya serverene doluşmuş olan oyundur. küfür etmediğiniz oyun yok muhtemelen mh desen zaten bini bir para etmiyor herkeste var neredeyse hatta az evel yaşadığım komedi admine mh var adamda clientini kontrol et dedim diye beni banladı haha, ulan trafik köpeğin olsun 3 tane client birden açayım diye iç ses geçirdim ama olmadı işte. bir oyunun daha finaline geldik, muhtemelen bırakıyorum artık.
  #30734076 :)
 • islamda zorlama yoktur kafa kesmek vardır

  2.
  islami kurallara göre kesim yapılır diye bayram bayram gezen kasaplardan öğrendiğimiz gelenek.
  #30733898 :)
 • bir sözlük kızına iltifat et

  46.
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/929004/+
  #30732750 :)
 • zeynep

  436.
  bir kıza yakışabilecek en güzel isimlerden biridir. kızım olursa adını koymayı düşündüğüm isimlerden birisi üstelik.
  #30731008 :)
 • adana da sıradan bir gün

  3.
  adana merkez patlıyor herkes felsefesine sahip başka bir gencimiz. http://video.uludagsozluk.com/v/adana-da-sıradan-bir-gün-132665/

  #30730965 :)
 • sözlük yazarlarının itirafları

  153201.
  eski evime geçen gün evde kimse yokken hırsız gibi girdim ve evi terk ederken bıraktığım eşyalarımı aldım, bunların arasında 4 yıllık not defterimde mevcut. 700 liralık gömleğim bir yana o not defteri bir yana.
  #30729920 :)
 • uyumalık filmler

  7.
  the revenant 3 gündür izleyemiyorum her akşam uyuyorum. bakalım bu gece izleyebilecek miyim. merak konusu.
  #30729480 :)
 • sevdiğin birinin uykusunu izlemek

  10.
  aslında çok eğlenceli bir aktivitedir, en son bir kaç yıl önce yapmıştım, baya insanı etkiliyor duygusal ve ruhsal olarak. iyi hissetmenize ek seriyet huzurlu hissetmenize neden oluyor. hele ki sevdiğiniz bir insan ise;

  izlerken film izliyormuşsunuz hissine kapılabilirsiniz filmin içeriği geçmişte yaptıklarınız gelecekteki hayalleriniz ve yapacaklarınızdır. finalse öperek uyandırma aşamasıdır. en tatlı anı yani. afiyet olsun.
  #30729462 :)
 • cicekli siirler bayim

  696.
  https://www.youtube.com/watch?v=E8gmARGvPlI + ten point goes to dear lovely cicekli
  #30729089 :)
 • futbol ne güzel şey

  14.
  üç kornerin bir penaltı yaptığı dönemin gençleri olarak futbolun güzelliğinden etkilendiğimiz hiç şüphesiz belli, ama gene de. insanları birleştirmesi onu en özel kılandır.
  #30728704 :)
 • ay yıldız timin anonymousu hacklemesi

  2.
  bayrağımı astım balkona, misyon complete ama hakkını vermek lazım blank page'e güzel index atıyorlar. hahaha
  #30727645 :)
 • türkiye de iç savaş olacağı gerçeği

  23.
  ölen gencecik insanlara üzülmekten başka bir şey gelmiyor elimizden, yazıktır ya.

  bu kadar ucuz siyasetin bu kadar basit sonuçları olmamalı. insanlar ölüyor. ölen insanların değeri yok.

  hadi bunu da geçtim zengine bir şey olmuyor asgari ücrete üniversitesini yeni bitirmiş bir askerliğimi yapayım geleyim gerisi halledilir diyen işsize olan oluyor.

  bu kadar bürokrasiden ve çözümlerden uzak birbirini anlık tatmin eden tarafların olduğu bir ülkede, daha çok genç ölür gibime geliyor.
  #30724997 :)
 • kızlar bir erkeğin fiziğine bakıp iç çekerler mi

  29.
  salyası akan bile mevcut. bu durumu abartmamakta fayda var. tamam görebilir hoşlanabilir beğenebilir hatta ilk görüşte aşık bile ola bilirsin, ama salyanın akması nedir ya, sara hastası sandım görünce bi an.
  #30724955 :)
 • yılbaşı hıristiyanların bayramıdır

  13.
  yılbaşı noel ve Christmas kavramlarını bilmeyen insanların beyanıdır, türk kültüründe yeni yılın kutlandığı gerçeği. arapların dini bayramlar ve özel günler harici bütün anlam ve önemi olan günlere karşı çıkması sonucu ortaya çıkan saçma durum.
  #30724939 :)
 • sözlükteki çoğu ülkücünün troll olması

  2.
  kürdistan kurma hayali kuran meclisteki adamların bile troll olduğu ülkede sözlükteki trolleri çokta şaapmamak lazım.
  #30724849 :)
 • based on a true story

  1.
  bazı filmlerden önce verilen mesaj; anlatılan gerçek bir hikayeden esinlenilmiştir anlamındadır.
  #30724837 :)
 • yeni şeyler getiriyorum